Osoba któa osiągnęła sukces finansowy nie zrozumie osoby ubogiej w pieniądze

Często mówi się o tym, że ludzie wiodą życie towarzyskie w grupach o podobnym statusie majątkowym. Osobom, które szybko się wzbogaciły zarzuca się, że odsuwają się od dawnych przyjaciół, którzy pozostali biedniejsi.

Bogaty i biedny – podstawowe różnice

W większości przypadków tak właśnie jest, że ludzie podobni przyciągają do siebie podobnych. Są oczywiście przyjaźnie trwające przez całe życie, gdzie jedna i druga strona zmieniała środowiska, partnerów i wielkość dochodów. Generalnie jest jednak tak, że łatwiej jest przyjaźnić się z kimś z podobnego środowiska. Osoby, których przyjaciele wzbogacili się i stopniowo zaczęli rozluźniać kontakt mogą czuć się oszukane i porzucone. Ale spójrzmy na to od strony tej bogatszej osoby.

Ktoś, kto wreszcie ma pieniądze chce z nich korzystać. Jeśli go stać to leci na wakacje na Hawajach i nie będzie się oglądał na starego znajomego, z którym niegdyś jeździł na pobliski kemping. Gdy może sobie kupić luksusowy samochód to go kupuje nie bacząc na to, że dawnemu znajomemu może być przykro. Gdy pojawiają się pieniądze zmienia się sposób spędzania wolnego czasu. Gdy dawny znajomy nie jest w stanie nam dotrzymać kroku szukamy nowych znajomych, z którymi na przykład będziemy mogli chodzić do eleganckich restauracji. Ten dużo biedniejszy zawsze będzie się źle czuł w towarzystwie dawnego przyjaciela, który bardzo się wzbogacił. Badacze dawno już udowodnili, że im jesteśmy bogatsi tym stajemy się mniej empatyczni.

Tak, więc ten bogatszy, choć nie będzie robił tego złośliwe, co raz zada dawnemu przyjacielowi niezręczne pytanie, które dla niego jest normalne: dlaczego nie kupisz nowego telewizora, dlaczego nie idziesz prywatnie do lekarza skoro są kolejki, gdzie lecisz na weekend?

Artykuły o relacjach międzyludzkich (i nie tylko) znajdziesz w serwisie https://www.horoskop24.pl/.

Gdy różnice w zarobkach są bardzo duże trudno jest utrzymać dawne bliskie stosunki z bogatszym przyjacielem, który już nie chce siedzieć jak dawniej z tobą przed telewizorem przy kawie, bo zna już ciekawsze rozrywki.