Dlaczego tak mało osób odnosi wielkie sukcesy?

Wokół nas jest masa ludzi, którzy dzielą się swoimi przepisami na sukces, ale z jakiegoś powodu dalej stosunkowo mały odsetek osób jest zadowolonych ze swojego życia. Każdy z nas ma ogromną szansę na zrobienie z siebie lepszego człowieka w swoich i swoich bliskich oczach, ale większość z nas z niej nie korzysta.

A powiedzenie, że za takim stanem rzeczy stoi lenistwo, jest dużym i krzywdzącym uproszczeniem.

Nie trzymamy się gotowych przepisów na sukces

Wszystkie przeczytane przez nas poradniki i skończone kursy są bezwartościowe, jeśli nie wprowadzamy wyciągniętej z nich wiedzy w życie. Nawet jeśli wiesz dokładnie, jakie działania mogłyby usprawnić twoje dążenie do sukcesu, to zupełnie je ignorujesz. Możesz nie wierzyć, że przyniosą Ci jakiekolwiek korzyści, a możesz twierdzić, że sam wiesz lepiej. Spójrz jednak na to, jak wygląda twoje życie.

Wprowadzenie gotowego przepisu na sukces nie narazi Cię na żadne straty, a może wyraźnie pomóc. Rezygnowanie z niego sprawi, że w twoim życiu nie zmieni się absolutnie nic, włącznie z twoim nastawieniem.

Porady o tym jak osiągnąć sukces znajdziesz w serwisie www.bezpodatku.pl.

Cały czas znajdujemy wygodne wymówki i „odkładamy sukces na później”

Wymówki to nie zawsze przejaw naszego lenistwa. Często są uzewnętrznieniem naszej wewnętrznej walki z podświadomością. Kiedy my czegoś chcemy, nie oznacza to, że naprawdę mamy ochotę się za to zabierać.

Najczęściej na samej chęci się kończy, bo nasza podświadomość cały czas podpowiada nam, dlaczego nie powinniśmy niczego zmieniać. I w tym wypadku nie ma znaczenia, czy twoje obecne życie Cię zadowala, czy cały czas na nie narzekasz. Wymówki pojawiają się zawsze i przeważnie są dla nas na tyle przekonujące, że cały czas tkwimy w jednym miejscu, nieważne jak mocno wmawiamy sobie, że chcemy coś zmienić.

Zajmujemy się tylko bieżącymi sprawami, a co z osiągnięciem sukcesu?

To, co jest najpilniejsze, nigdy nie przełoży się na twoją przyszłość. Żyjąc tylko tym, co jest tu i teraz, nie będziesz miał czasu zastanowić się, co możesz zrobić dla siebie za rok. Nigdy nie doprowadzisz do sytuacji, w której spraw pilnych będzie mniej. Na twojej drodze cały czas będzie się pojawiało coś nowego, co prawdopodobnie będzie wyglądało na ekstremalnie ważne.

Twoim zadaniem nie jest pracowanie szybciej, ale zdecydowanie, które z tych pilnych spraw są na tyle nieistotne, że mogą być odłożone na później albo zupełnie możesz je sobie odpuścić. Przestać cały czas wmawiać sobie, że wszystko, co jest pilne, jest też ważne.