Kredyt hipoteczny- warunki do spełni enia

hipoteka

Marzeniem wielu z nas, jest posiadanie swojego mieszkania bądź też domu. Niestety, większość z nas, nie dysponuje taką ilością gotówki, aby to marzenie spełnić od ręki. Większość decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Zanim jednak zaczniemy się o niego starać, warto zapoznać się z warunkami, jakie należy spełnić.

Przede wszystkim należy posiadać umowę o pracę lub też posiadać inne stałe źródło np. prowadzić własną działalność gospodarczą. Wynagrodzenie powinno być odpowiednio wysokie, aby starczało nie tylko na pokrycie raty kredytu, ale również na inne zobowiązania jak i przysłowiowe życie. Następnym warunkiem, który odgrywa znaczącą rolę jest posiadanie zdolności kredytowej. Nie oznacza to jednak barku jakichkolwiek zobowiązań.

Bank niechętnie udziela kredytu w wysokiej kwocie osobie, która nigdy nie miała zobowiązań kredytowych. Warto mieć historię, ale oczywiście pozytywną. Wkład własny, to kolejny warunek. Jego wysokość jest zróżnicowana. Większość banków wymaga 20%wartości nieruchomości, ale są i takie, które wymagają jedynie 10%. Warto jednak tutaj pamiętać, że im wyższy wkład własny, tym niższa rata i niższy koszt kredytu. Kolejnym, ale jakże ważnym warunkiem jest wiek kredytobiorcy.

A jeżeli szukasz pięknego miejsca w Polsce, żeby się osiedlić, zawsze możesz zapoznać się z najpiękniejszymi atrakcjami Trójmiasta na Gdansk Info.

Większość banków uznaje, że całkowita spłata kredytu powinna nastąpić, kiedy kredytobiorca nie przekroczy 75 roku życia. Dlatego też najbardziej atrakcyjnym kredytobiorcą jest osoba, która nie przekroczyła 35 lat. Jak zatem widać nie tylko historia kredytu czy stała praca jest warunkiem otrzymania kredytu hipotecznego. Tych warunków jest kilka, ale każdy ma ogromne znaczenie dla banku, zanim przyzna nam kredyt, a my spełnimy swoje marzenie.