Aktualności

Zjazd Diecezjalnych Duszpasterzy Młodzieży i Diecezjalnych Koordynatorów ŚDM

101views

Nowy Program Duszpasterski dla Młodzieży, przygotowania do ŚDM w Lizbonie w 2022 roku – to główne tematy Zjazdu Diecezjalnych Duszpasterzy Młodzieży i Diecezjalnych Koordynatorów ŚDM, który odbył się w Warszawie.

Rozmawiano również na temat potrzeby ściślejszej współpracy z Duszpasterstwem Rodzin. Gościem był ks. Przemysław Drąg, dyr. Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin. Obradami kierował bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

– Mimo, że do ŚDM zostało jeszcze ponad dwa lata, to jednak już trzeba rozpocząć przygotowania – powiedział dyr. Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

W czasie spotkania zwrócono również uwagę na potrzebę większej współpracy z diecezjalnymi duszpasterstwami rodzin.

Na temat szans i zagrożeń związanych z korzystaniem z mediów, zwłaszcza tych społecznościowych mówił Michał Kłosowski.

Jak zauważył bp Marek Solarczyk – To niezwykle ważna przestrzeń w której trzeba być obecnym, ale nie można się na tym zatrzymywać.

– Ważna jest również forma w jakiej prezentuje się konkretne treści – zwrócił uwagę przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Rozmawiano również na temat Europejskiego Spotkania Młodzieży Taize, które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu.

Źródło, więcej zdjęć oraz audio: www.radiowarszawa.com.pl

 

Zostaw komentarz

KBO ŚDM
Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży to kościelna jednostka organizacyjna powołana przez Konferencję Episkopatu Polski, której zasadniczym celem jest koordynacja przygotowań, zgłoszeń i uczestnictwa polskich grup w światowych spotkaniach młodzieży.