Aktualności

Symbole ŚDM – z Panamy do Lizbony

323views

12 000 panamskich katolików wśród łez, białych chusteczek i oklasków pożegnało 26 czerwca symbole Światowych Dni Młodzieży. Zostaną przewiezione do Rzymu, gdzie pozostaną do czasu przekazania ich przez delegację panamską młodzieży z Lizbony. Stanie się to w Niedzielę Palmową, 5 kwietnia 2020 r., na Placu św. Piotra, podczas Mszy Świętej, której przewodniczyć będzie Ojciec Święty.

Arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa Mendieta podkreślił, że symbole ŚDM – Krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, podczas swojej pielgrzymki uwidoczniły zdolność do spotkania drugiego człowieka, towarzyszenia w cierpieniach i nadziejach  nie tylko w Panamie, ale w całym regionie Ameryki Środkowej, Meksyku, Kuby, Haiti, Dominikany, Wenezueli i Stanów Zjednoczonych.

Ostrzegł, że ŚDM 2019 nie są odosobnionym wydarzeniem, ale częścią procesu umacniania planu duszpasterskiego, który wymaga osobistego i duszpasterskiego nawrócenia, aby być Kościołem przyjmującym Jezusa Chrystusa, zdolnym do spotkania z drugim, towarzyszącym w bólach, zmaganiach i nadziejach.

Wszystko to miało miejsce w ramach Zgromadzenia Eucharystycznego, które odbyło się 23 czerwca na stadionie Roberto Durán z okazji Bożego Ciała.

 

 

Zostaw komentarz

KBO ŚDM
Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży to kościelna jednostka organizacyjna powołana przez Konferencję Episkopatu Polski, której zasadniczym celem jest koordynacja przygotowań, zgłoszeń i uczestnictwa polskich grup w światowych spotkaniach młodzieży.