Toruńska

Spotkanie Taize Grębocin

173views

W dniach 24-26 maja w Grębocinie pod Toruniem odbędzie się ogólnopolskie Spotkanie Młodych Taizé.

Weekendowe Spotkanie Taize w Grębocinie to doskonała okazja do przygotowania się do Europejskiego Spotkania Młodych Taizé we Wrocławiu, które czeka nas w tym roku w grudniu.

Spotkaniu w Grębocinie weźmie udział jeden z braci z Taizé oraz wolontariusze projektu „Gościnność”.

Gośćmi specjalnymi, którzy podzielą się świadectwem, będą Janek Mela najmłodszy zdobywca obu biegunów oraz założyciela fundacji „Poza Horyzonty” oraz s. Anna Bałchan ze stowarzyszenie „PoMOC”, które pomaga osobom doświadczającym przemocy oraz handlu ludźmi.

Uczestnicy mieszkać będą u gościnnych rodzin w Grębocinie. Tak jak w Taizé czy podczas Spotkań Europejskich, będą gromadzić się trzy razy dziennie na modlitwie śpiewem, Słowem Bożym i ciszą, wysłuchają katechezy biblijnej, wezmą udział w grupkach dzielenia i inspirujących warsztatach. Spotkanie zakończy piknik integracyjny.

Więcej informacji, w tym formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie SPOTKANIE GRĘBOCIN

Wydarzenie na Facebooku

Zostaw komentarz

KBO ŚDM
Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży to kościelna jednostka organizacyjna powołana przez Konferencję Episkopatu Polski, której zasadniczym celem jest koordynacja przygotowań, zgłoszeń i uczestnictwa polskich grup w światowych spotkaniach młodzieży.