Zielonogórsko-Gorzowska

Post i modlitwa w intencji młodzieży

281views

Młodzi diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wystąpili do Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego z inicjatywą postu i modlitwy w intencji młodzieży z diecezji. Zadeklarowali się, że inicjatywę podejmą sami, ale również zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w to dzieło. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński bardzo ucieszył się tą inicjatywą, poparł ją i udzielił błogosławieństwa wszystkim, którzy się w nią włączą.

Jako dzień modlitwy i postu w intencji młodzieży Ksiądz Biskup wskazał piątek przed Niedzielą Palmową (12 kwietnia).

Intencja szczegółowa brzmi: o łaskę żywej wiary dla młodzieży i odwagę życia nią na co dzień oraz w intencji tegorocznych maturzystów – o dobre rozeznanie swojego powołania.

Zachęcamy w tym dniu do ofiarowania drogi krzyżowej w intencji młodzieży oraz postu w wyznaczonej intencji oraz do przekazywania tej informacji dalej, by jak najwięcej osób mogło włączyć się w to piękne dzieło. Można dołączyć z dowolnego miejsca w Polsce.

Zostaw komentarz

KBO ŚDM
Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży to kościelna jednostka organizacyjna powołana przez Konferencję Episkopatu Polski, której zasadniczym celem jest koordynacja przygotowań, zgłoszeń i uczestnictwa polskich grup w światowych spotkaniach młodzieży.