Franciszkanie

II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie

IMG 0400
121views
[RELACJA]

IMG 0400

W sobotę 15 września 2018 r. w Niepokalanowie odbyło się II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia wyjechały aż 3 autokary, w sumie 137 osób.

Od godz. 9.00 rozpoczęły się zapisy uczestników w “Rycerskiej Księdze Gości”. Następne godziny pozwoliły na poznanie okolicy wraz z możliwością zwiedzania Niepokalanowa. Punktem kulminacyjnym spotkania była Eucharystia o godz. 11.00 w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, której przewodniczył bp Antoni Długosz. Podczas uroczystej celebracji chyba każdy mógł choć przez chwilę poczuć się jak ukochane dziecko w rękach Boga i naszej Matki Maryi.

Po Mszy Św. na placu za Bazyliką, rozpoczęło się “Rycerskie Popołudnie”. Rozmach spotkania – ku miłemu zaskoczeniu – przerósł oczekiwania organizatorów. Spodziewano się bowiem ok. 2 tysięcy uczestników, natomiast liczba ta niemalże podwoiła się. Mimo tłumów, panowała atmosfera przyjaźni, można było odczuć pokój w sercach i zobaczyć uśmiech na twarzach małych i dużych pielgrzymów. Widok tak licznej “Armii Niepokalanej” podnosił na duchu. Atmosferę umilił koncert “Małego Chóru Wielkich Serc”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się szlak Rycerski, na końcu którego można było zostać Rycerzem lub  – dla młodszych – Giermkiem Niepokalanej. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w ciekawych zabawach rycerskich, konkursach i innych atrakcjach. Każde dziecko mogło otrzymać pamiątkową figurkę św. Maksymiliana z okazji 100 rocznicy święceń kapłańskich tego świętego. Nie zabrakło również posiłku z ciepłym daniem i spotkań z ciekawymi ludźmi, w tym z redakcją “Małego Rycerzyka.” Wielu małych pielgrzymów wystąpiło w przebraniach Rycerzy i Dam dworu.

Ilona Kwaśny

WIęcej: http://harmeze.franciszkanie.pl/

divider 2461548

[ZAPOWIEDŹ]

Źródło: http://archwwa.pl

II OSD plakat 1 728x1030

Wydarzenie organizowane przez franciszkanów, to kontynuacja zeszłorocznej inicjatywy, która przyciągnęła do Niepokalanowa prawie tysiąc młodych uczestników z całej Polski • Tegoroczne spotkanie odbędzie się 15 września.

Tegoroczne wydarzenie upamiętnia setną rocznicę święceń kapłańskich św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz osiemdziesięciolecie pierwszego wydania „Małego Rycerzyka Niepokalanej”, miesięcznika dla najmłodszych, którego powstanie zainicjował święty. Spotkanie rozpocznie wspólna Eucharystia pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza. Później na najmłodszych czeka wiele atrakcji, wśród których zaplanowano zwiedzanie Niepokalanowa, zabawy, konkursy, szlaki sprawnościowe oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Wydarzenie uświetni koncert dziecięcego Chóru Wielkich Serc pod przewodnictwem o. Piotra Kleszcza OFMConv. Spotkanie – jak podkreślają organizatorzy – ma charakter rycerski, dlatego zachęcają dzieci do przebrania się za rycerzy i damy dworu.

Organizatorzy wspominają o sukcesie ubiegłorocznego spotkania, które przyciągnęło około tysiąca dzieci z całej Polski oraz tłumaczą, że pomysł zorganizowania przedsięwzięcia wynikał z braku wydarzeń poświęconych najmłodszym.

– Wiele dla dorosłych, ale nic dla dzieci… – ta myśl była iskrą rozpaliła serca wielu ludzi, którzy z entuzjazmem i otwartymi sercami dołączyli do ojców franciszkanów i sióstr franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej i podjęli inicjatywę zorganizowania spotkania dla dzieci. I tak 16 września 2017 r. Niepokalanów zgromadził dzieci z całej Polski: małych rycerzy Niepokalanej, czytelników „Małego Rycerzyka Niepokalanej” i wszystkich, którzy zapragnęli tego dnia przez wspólną modlitwę, śpiew i zabawę włączyć się w to spotkanie – mówi s. Julia Maria Koczot SFM, redaktor naczelna „Małego Rycerzyka Niepokalanej”

WIĘCEJ INFO: http://archwwa.pl/aktualnosci/franciszkanie-zapraszaja-na-ii-ogolnopolskie-spotkanie-dzieci-w-niepokalanowie/

Zostaw komentarz

KBO ŚDM
Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży to kościelna jednostka organizacyjna powołana przez Konferencję Episkopatu Polski, której zasadniczym celem jest koordynacja przygotowań, zgłoszeń i uczestnictwa polskich grup w światowych spotkaniach młodzieży.