Zamojsko-Lubaczowska

Exodus Młodych 2019

233views

#9 Oblubienica i Duch!

Exodus Młodych 2019

To temat naszego spotkania na rok 2019. Idziemy dalej w temacie Ducha Świętego, zgodnie ze wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski.
Ciągle aktualne są słowa patriarchy Ignatiosa:

Bez Ducha Świętego Bóg jest daleko, Chrystus pozostaje w przeszłości, Ewangelia pozostaje martwą literą, Kościół jest tylko organizacją, władza – dominacją, misja – propagandą, liturgia – niczym więcej, jak tylko wspomnieniem, życie chrześcijańskie – moralnością niewolnika.

Tam, gdzie Duch Święty, tam Maryja
Ona jest Oblubienicą Ducha Świętego. Jest Jego Małżonką, zaślubiona Mu i bardzo bliska. Wypełniona wszystkimi Jego darami, pierwsza charyzmatyczka świata. Chcemy ją jeszcze bliżej poznać, jeszcze bardziej oddać się w Jej opiekę i Jej powierzyć naszą przyszłość. Jej serce jest pełne Ducha Świętego, dlatego jest najbezpieczniejszym miejscem na świecie, bo żaden zły duch nie ma do Niej dostępu. Dlatego jest tak potężną osobą, która może nam wiele wyprosić u Boga i ochronić przed wpływem szatana i jego pokus.

Duch ożywia Kościół
Również Kościół jest Oblubienicą Chrystusa, Jego Mistycznym Ciałem. Oznacza to, że ja i ty tworzymy Kościół, jesteśmy jego częścią. Kościół to nie tylko księża i zakonnice. To my, z całą naszą świętością i grzechem. Chcemy na naszym spotkaniu doświadczyć żywego Kościoła i na nowo zakochać się w nim. To jest nasz dom, nasze miejsce, nasza rodzina. Rodzinę się kocha, pomimo słabości. Tu mieszka Pan i tu działa. Chcemy tego doświadczyć!

 

START

20 sierpnia 2019 godz. 14.30

MIEJSCE:

Zwierzyniec, ul. Biłgorajska 5 Ośrodek Turystyczny Echo

Kontakt

biuro@exodusmlodych.pl

 

STRONA WWW

Zostaw komentarz

KBO ŚDM
Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży to kościelna jednostka organizacyjna powołana przez Konferencję Episkopatu Polski, której zasadniczym celem jest koordynacja przygotowań, zgłoszeń i uczestnictwa polskich grup w światowych spotkaniach młodzieży.