Aktualności

Christus Vivit oczami młodych

280views

Dwadzieścia sześć młodych osób z różnych części świata przygotowało video-świadectwa zainspirowane najnowszą adhortacją apostolską Papieża Franciszka „Christus Vivit” oraz ich własnym doświadczeniem wiary. 

Przez krótkie nagrania młodzi zapraszają swoich rówieśników do odkrycia bogatej treści dokumentu i odkrycia na nowo Chrystusa w swoim życiu.  Seria 26 vide jest owocem współpracy pomiędzy Dykasterią Świeckich, Życia i Rodziny, Dykasterii ds. Komunikacji i młodymi ludźmi z całego świata, którzy chcieli podzielić się swoim doświadczeniem wiary w social mediach. 

Świadectwa są inspirowane różnymi fragmentami adhortacji, i pozwalają nam zobaczyć jak młodzi ludzie żyją dzisiaj przesłaniem Ojca Świętego, który mówi: Chrystus żyje i chce abyś żył! Cały cykl daje nam możliwość odczytania na nowo adhortacji oczami współczesnych młodych.

 

„Chciałbym przypomnieć wam – powiedział Prefekt Dykasterii Świeckich, Życia i Rodziny, kard. Kevin Farrell, który skierował do młodych przesłanie video w związku z projektem – że kiedyś św. Paweł napisał następujące słowa: jesteście listem napisanym przez Ducha Bożego. Nie tyle spisanym na papierze, co wypisanym w sercach każdego z was, który przekona każdego do pójścia za Jezusem. Proszę was, abyście bardzo uważnie słuchali słów naszego Ojca Świętego, papieża Franciszka ale pamiętali też, że nie tylko to, co zapisane w prawie, ale też to, co jest w duchu, prowadzi każdego z nas do poznania Chrystusa.”

 

Świadectwa młodych będą publikowane we wtorki i czwartki, począwszy od 1 października, na stronach Vatican News oraz Dykasterii.

 

 

źródło: Dykasteria Świeckich, Życia i Rodziny

 

Adhortację w j.polskim można nabyć TUTAJ

Zostaw komentarz