Katowicka

50 lat DAR-u

88views

➡️Wszystkich rybniczan zapraszamy do wspólnego świętowania w piątek, 25 października 2019 r., w Teatrze Ziemi Rybnickiej, od godz. 18:00. W czasie jubileuszowej gali wystawiany będzie musical „Żyć, nie wegetować”, inspirowany postacią bł. Pier Giorgia Frassatiego. Autorem scenariusza jest ks. Wojciech Iwanecki, duszpasterz akademicki, za reżyserię odpowiada Paweł Kontny, a muzyka została napisana przez Piotra Kotasa. Spektakl szykowany jest przy udziale młodych rybniczan. O wysoki poziom muzyczny całego wydarzenia zadba zespół „Chwila Nieuwagi”.
➡️Uczestnicy gali będą mogli poznać bogatą historię DAR-u oglądając wystawę przygotowaną we współpracy z dr Elżbietą Mackiewicz. Na zakończenie przewidziany jest poczęstunek, który ma być okazją do dobrego spotkania i wspominania działalności duszpasterstwa akademickiego w Rybniku.

➡️Wstęp na wydarzenie jest wolny. Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej, u duszpasterza akademickiego oraz pod adresem mail: adresdar@gmail.com

➡️W niedzielę 27 października 2019r. w kościele akademickim, o godz. 20:00 będzie miała miejsce uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Wiktora Skworca. Dziękując Bogu za dar duszpasterstwa akademickiego w Rybniku, będziemy także pamiętali o wszystkich, którzy tworzą i tworzyli tę wspólnotę.

Zostaw komentarz

KBO ŚDM
Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży to kościelna jednostka organizacyjna powołana przez Konferencję Episkopatu Polski, której zasadniczym celem jest koordynacja przygotowań, zgłoszeń i uczestnictwa polskich grup w światowych spotkaniach młodzieży.